Napoje probiotyczne

Dowiedz się, co to są napoje probiotyczne

Czy napoje probiotyczne są lepsze niż tabletki?

Probiotyki w formie płynnej mają kilka zalet, których nie można przypisać bakteriom w suchej postaci.

  • Bakterie w napoju probiotycznym nie muszą być suszone, dzięki czemu cały czas pozostają żywe i aktywne.
  • To umożliwia im przemianę materii i wytwarzanie postbiotyków – bioaktywnych związków chemicznych, które również wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
  • Ponadto żywe w momencie zażywania bakterie rozpoczynają proces osiedlania się w organizmie już w jamie ustnej.

Napoje probiotyczne bez laktozy

Probiotyki do picia nie muszą być przygotowywane na bazie mleka. Znany na rynku jogurt pitny zawierający szczepy bakterii L. casei defensis to tylko jedna z wielu dostępnych opcji.

Wśród naturalnych napojów probiotycznych dla osób z nietolerancją laktozy, które możesz przygotować samodzielnie, można wymienić na przykład rejuvelac. To probiotyk ze sfermentowanych nasion pszenicy, jęczmieniu lub żyta.

Jednak najlepszy napój probiotyczny to taki wytworzony w warunkach laboratoryjnych, tak jak napoje Living Food. Dzięki takiej produkcji znamy dokładny skład preparatu – listę szczepów i ilość bakterii w każdym z nich. To gwarancja, że dzienna dawka zapewni zapotrzebowanie organizmu na mikroorganizmy zawarte w napoju probiotycznym. Mamy też pewność, że w jego składzie znajdą się wyłącznie bakterie dobre dla naszego zdrowia.

Jak to smakuje?

Napoje probiotyczne naszej produkcji występują w dwóch smakach – Owoców Lasu (mieszanki jeżyn, czarnej porzeczki i malin) i Mięty – z których każdy występuje również w słodkiej wersji. Każda buteleczka napoju zawiera 400 milionów bakterii, czyli odpowiednik dziennej porcji probiotyku. To wygodne opakowanie, niewymagające rozcieńczania. Oba smaki mają też swoje odpowiedniki w postaci koncentratów, które stosuje się trzy razy dziennie według wskazania na opakowaniu.

Kto może stosować probiotyk w takiej formie?

Probiotyki Living Food mogą stosować osoby w każdym wieku, również dzieci już od 3. roku życia. To preparat odpowiedni także dla wegan, wegetarian, diabetyków oraz osób nietolerujących glutenu i laktozy.