Formuła AKG

Formuła AKG marki Joy Day zawiera w swojej ofercie 6 suplementów probiotycznych w formie płynnej. Innowacyjna kompozycja specjalnie dobranych żywych i aktywnych szczepów bakterii probiotycznych, dodatków roślinnych i AKG (kwas α-ketoglutarowy) jest połączeniem dającym maksimum korzyści dla zdrowia.

AKG występuje naturalnie w organizmie człowieka. AKG jest związkiem pośrednim w jednym z najważniejszych szlaków metabolicznych zachodzących w organizmie – cyklu Krebsa. Ma bezpośredni wpływ na metabolizm składników odżywczych w komórkach organizmu. Codzienna dieta nie zawiera AKG, lecz jego prekursory. Jedynym źródłem tego związku jest synteza przez mikrobiotę jelitową lub suplementacja.

Dlaczego połączyliśmy AKG i probiotyki? Syntezowany na drodze mikrobiologicznej AKG wspiera korzystne działanie probiotyków, a te istotnie zwiększają jego przyswajalność. Ta innowacyjna receptura daje zatem możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału zawartych w produkcie składników.

Kwas α-ketoglutarowy (AKG) zawarty w preparatach firmy Living Food pozyskany jest wyłącznie na drodze mikrobiologicznej. To doskonała, naturalna alternatywa dla najpopularniejszej syntezy chemicznej tego związku.

Wyświetlanie jednego wyniku