RDEST PTASI (Polygonum aviculare)

Właściwości:

  1. Na: STARZENIE SIĘ SKÓRY / SŁABE I CIENKIE WŁOSY / SŁABE I ŁAMLIWE PAZNOKCIE – dzięki dużej zawartości krzemionki i soli mineralnych obecnych w rdeście ptasim przyczynia się do wzmacniania włosów i paznokci oraz poprawia wygląd skóry.
  2. KOMPLEKSOWE WSPARCI ORGANIZMU – krzemionka zawarta w rdeście ptasim wspomaga budowanie ścian narządów wewnętrznych, np. żołądka, jelit, płuc i nerek, co pozytywnie wpływa na ich funkcjonowanie, a także przekłada się na pracę całego organizmu.
  3. OCHRONA DRÓG MOCZOWYCH – zawarte w rdeście ptasim flawonoidy, witaminy oraz sole mineralne wykazują działanie moczopędne (diuretyczne), zwiększając ilość wydalanego moczu i przyspieszając wypłukiwanie się złogów z dróg moczowych.  Krzemionka obecna w rdeście ptasim przechodząc do moczu, staje się koloidem ochronnym, przeciwdziałającym gromadzeniu się i krystalizacji składników mineralnych (złogów) w drogach moczowych.
  4. WZMOCNIENIE UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO – rozpuszczalna krzemionka obecna w zielu rdestu ptasiego łatwo się wchłania i wnika w strukturę ścian naczyń krwionośnych, wzmacniając ich strukturę i zmniejszając ich przepuszczalność.
  5. DZIAŁANIE WYKRZTUŚNE – dzięki zawartości śluzów obecnych w rdeście ptasim wykazuje działanie powlekające i wykrztuśne, co ma szczególne znaczenie podczas kaszlu.
  6. DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE, PRZECIWUTLENIAJĄCE – zawarte w rdeście ptasim flawonoidy, kwasy polifenolowe i witamina C wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Składniki bioaktywne:

flawonoidy (kwercetyna, hyperozyd, awikularyna), kumaryny, krzemionka, garbniki, śluzy, taniny, kwasy polifenolowe, cukry (sacharoza, fruktoza), sole mineralne, witaminy C i K.