SKRZYP POLNY (Equisetum arvense)

Właściwości:

  1. Na: STARZENIE SIĘ SKÓRY / SŁABE I CIENKIE WŁOSY / SŁABE I ŁAMLIWE PAZNOKCIE – dzięki dużej zawartości krzemionki i potasu obecnych w skrzypie polnym przyczynia się do wzmacniania włosów i paznokci oraz poprawia wygląd skóry.
  2. UTRZYMANIE PRAWIDŁOWEGO STANU KOŚCI – przyswajalne formy krzemu obecne w skrzypie polnym biorą udział w metabolizmie kolagenu wspierając mineralizację kości.
  3. WZMOCNIENIE UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO – krzemionka zawarta w skrzypie polnym korzystnie oddziałuje na ściany naczyń krwionośnych, wzmacniając je i uszczelniając oraz hamuje odkładanie się w nich tłuszczów.
  4. STYMULACJA PRZEMIANY MATERII – duża zawartość w skrzypie polnym rozpuszczalnej w wodzie krzemionki stymuluje przemianę materii (usuwanie zbędnych lub toksycznych produktów przemiany materii – nadmiaru jonów sodu i chloru oraz mocznika) wspomagając proces odchudzania i utrzymania prawidłowej masy ciała.
  5. OCHRONA DRÓG MOCZOWYCH – zawarte w skrzypie polnym flawonoidy oraz sole mineralne wykazują działanie moczopędne (diuretyczne), zwiększając ilość wydalanego moczu i przyspieszając wypłukiwanie się złogów z dróg moczowych.  Krzemionka obecna w skrzypie polnym przechodząc do moczu, staje się koloidem ochronnym, przeciwdziałającym gromadzeniu się i krystalizacji składników mineralnych (złogów) w drogach moczowych.
  6. DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE, PRZECIWUTLENIAJĄCE – zawarte w skrzypie polnym flawonoidy i kwasy polifenolowe wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Składniki bioaktywne:

kwas krzemowy, flawonoidy (ekwizetryna, izokwercytryna, galuteolina, apigenina), saponiny, garbniki, karotenoidy, kwasy organiczne (akonitowy), kwasy fenolowe, krzemionka, sole mineralne (magnez, potas i glin), witamina C.