JAKOŚĆ I EKOLOGIA – No.1

Firma Living Food dba nie tylko o najwyższą jakość swoich wieloszczepowych, ekologicznych probiotyków w formie płynnej, ale także troszczy się o środowisko.

Ekologia, odpowiedzialność za naszą planetę, racjonalne gospodarowanie energią i odpadami są dla nas bardzo ważne i każdego dnia dokładamy wszelkich starań, żeby żyć w harmonii z naszym otoczeniem oraz żeby zasoby naturalne naszej planety nie wyczerpały się.

Na ekologię i ochronę środowiska stawiamy od samego początku działalności naszej firmy:

  • Opracowujemy nasze produkty oraz produkujemy zgodnie z zasadą less waste, co oznacza, że zmniejszamy ilość odpadów do minimum.
  • W 2012 roku nasze produkty otrzymały certyfikat ekologiczny – EKO. Do naszych produktów dodajemy ekologiczne składniki, dzięki którym uzyskujemy najwyższą jakość naszych produktów.

Aby jeszcze bardziej dbać o nasze środowisko, w ostatnim czasie, wdrożyliśmy w firmie kilka ważnych zmian:

  • Na dachu naszego zakładu produkcyjnego oraz budynku biurowego założyliśmy panele fotowoltaiczne, dzięki którym możemy pozyskiwać energię elektryczną ze Słońca.
  • Zamieniliśmy starą zgrzewarkę na nową. Dlaczego? Zgrzewarka, z której obecnie korzystamy ma bardzo dużą wydajność (do około 600 zgrzewek na godzinę), co oznacza, że teraz potrzebujemy mniej czasu, żeby zapakować taką samą ilość zgrzewek. Przekłada się to na mniejsze zużycie energii i mniejszą emisję cieplną.
  • Zrezygnowaliśmy całkowicie z wypełnień z folii bąbelkowej i innych wypełnień typu chrupki styropianowe czy folie. Aktualnie korzystamy tylko z foli, która w 100% pochodzi z regranulatu.

Troska o Człowieka i Naturę jest dla nas najważniejsza!