LIVING FOOD Sp. z o. o.

Firma Living Food Sp. z o. o. to POLSKA firma z pasją, która codziennie uczy się, obserwuje i wyciąga wnioski, a także nieustannie doskonali jakość swoich produktów. Produkcja WIELOSZCZEPOWYCH, EKOLOGICZNYCH preparatów probiotycznych w FORMIE PŁYNNEJ to nasza nadrzędna, ale nie jedyna misja.

LIVING FOOD – JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

11 lutego 2010 roku rozpoczęliśmy produkcję bezmlecznych produktów probiotycznych w formie płynnej. Od tego czasu minęło już ponad 10 lat. W tym czasie mocno się rozwinęliśmy i poszerzyliśmy naszą ofertę, która aktualnie zawiera już ponad 20 produktów pod 4 markami i 1 formułą (JOY DAY, Formuła Herbeauty, PROBIOSPORT, ZIOŁA JĘDRZEJA, LIVING FOOD), które dostępne są zarówno na rynku polskim, europejskim (Niemcy, Austria, Skandynawia, Hiszpania, Anglia) jak i światowym (Azja).

Produkty probiotyczne firmy Living Food zawierają odpowiednio dobrane szczepy ŻYWYCH i AKTYWNYCH bakterii probiotycznych w FORMIE PŁYNNEJ, które zdolne są do natychmiastowego zasiedlania i funkcjonowania w przestrzeni jelit. Bakterie probiotyczne hodowane są w kaskadowej, odpowiednio rozłożonej w czasie  hodowli, podczas której bakterie oddziałują między sobą i wytwarzają BIOAKTYWNE POSTBIOTYKI, czyli zewnątrzkomórkowe metabolity bakterii probiotycznych o korzystnym wpływie na organizm człowieka. Każdy z produktów charakteryzuje się wyjątkowym składem i powstaje zgodnie z opracowaną przed laty, a cały czas udoskonalaną recepturą. Nasze produkty wytwarzane są zgodnie z wdrożonymi systemami jakości GMP, GHP i HACCP.

Największą wartością firmy są ludzie, którzy ją tworzą. Ludzie pełni pasji i nowych pomysłów. Nasz zespół składa się z osób, które są specjalistami w różnych dziedzinach, to m. in. technolodzy żywności, dietetycy, biotechnolodzy, logistycy. Pracownicy bardzo mocno angażują się w swoją codzienną pracę, co również przekłada się na jakość naszych produktów. Regularnie uczestniczymy w licznych konferencjach tematycznych, warsztatach i szkoleniach, a także publikujemy artykuły w czasopismach naukowych i popularnonaukowych uświadamiając ludzi jak ważny wpływ na nasz organizm mają bakterie probiotyczne, zarówno w profilaktyce jak i suplementacji probiotycznej.

Jakość, zaangażowanie i rozwój firmy Living Food Sp. z o. o. są doceniane i wyróżniane licznymi nagrodami, m. in. Wielkopolska Nagroda Jakości za wdrażanie koncepcji zarządzania przez jakość, ORZEŁ AGROBIZNESU 2018 za sukces rynkowy, Polska Nagroda Innowacyjności 2018, Nagroda „Przyjaciel Fundacji” Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, przyznawana tylko nielicznym – POLSKA NAGRODA JAKOŚCI 2019 oraz LAUR KONSUMENTA 2020 w kategorii NATURALNE PREPARATY WSPOMAGAJĄCE ODPORNOŚĆ DLA DOROSŁYCH.

CO WYRÓŻNIA PRODUKTY LIVING FOOD?

1. PŁYNNA FORMA

Probiotyki firmy Living Food w formie płynnej zawierają żywe i aktywne bakterie probiotyczne, które zdolne są do natychmiastowego zasiedlania i funkcjonowania w przestrzeni jelit. Płynna forma probiotyków, w przeciwieństwie do formy suchej, nie wymaga dodatkowej obróbki technologicznej i stosowania substancji ochronnych. Ponadto, płynna forma probiotyków oprócz wprowadzania do organizmu bakterii probiotycznych dostarcza także bioaktywne postbiotyki, które dodatkowo korzystanie wpływają na nasz organizm.

2. ŻYWE i AKTYWNE SZCZEPY BAKTERII PROBIOTYCZNYCH

Wszystkie nasze produkty w formie płynnej zawierają żywe i aktywne szczepy bakterii probiotycznych, pochodzące z kolekcji kultur mikroorganizmów o potwierdzonym klinicznie, korzystnym wpływie na organizm człowieka. Jest to niezwykle istotne i należy to podkreślać, ponieważ niestety, nie wszystkie firmy produkujące preparaty probiotyczne zapewniają ten podstawowy warunek.

3. JAKOŚĆ i SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA POTWIERDZONA LICZNYMI BADANIAMI NAUKOWYMI

Jakość i skuteczność działania produktów Living Food jest potwierdzona licznymi badaniami naukowymi przeprowadzonymi dzięki współpracy z najlepszymi jednostkami naukowymi w Polsce, m. in. Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie i Instytutem Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie. Wyniki badań przedstawiające jakość naszych produktów zostały opisane w MONOGRAFII NAUKOWEJ pt.: „BADANIA NAD OCENĄ JAKOŚCI I BIOFUNKCJONALNOŚCIĄ PRODUKTÓW PROBIOTYCZNYCH FIRMY LIVING FOOD SP. Z O.O.” (2019 rok). Monografia dostępna na: https://living-food.pl/wp-content/uploads/Monografia_162x325_PL_2112020_prev.pdf

4. WIELOSZCZEPOWOŚĆ

Wszystkie nasze produkty probiotyczne w formie płynnej są wieloszczepowe, tzn. posiadają od kilku do kilkunastu szczepów bakterii probiotycznych, co umożliwia wzajemne, synergiczne oddziaływanie różnych szczepów/gatunków drobnoustrojów wpływając korzystnie na organizm człowieka.

5. KILKUTYGODNIOWA, KASKADOWA HODOWLA BAKTERII PROBIOTYCZNYCH

Produkty Living Food powstają w procesie kilkutygodniowej, kaskadowej hodowli bakterii probiotycznej, co mocno odróżnia je od produktów w postaci suchej, których czas hodowli trwa od 48 d 72 godzin. Bakterie probiotyczne podczas długotrwałej hodowli uruchamiają mechanizmy synergicznego oddziaływania, a także wytwarzają korzystne dla organizmu bioaktywne postbiotyki.

6. BIOFUNKCJONALNE POSTBIOTYKI

Nasze produkty dzięki długotrwałej hodowli bakterii probiotycznych oraz płynnej formy dodatkowo (oprócz żywych i aktywnych bakterii probiotycznych) dostarczają do organizmu człowieka biofunkcjonalne postbiotyki, czyli zewnątrzkomórkowe metabolity bakterii probiotycznych (np. kwasy organiczne, antyoksydanty), które dodatkowo korzystanie wpływają na nasz organizm.

7. EKOLOGICZNE DODATKI ROŚLINNE

Wszystkie dodatki roślinne zawarte w naszych produktach pochodzą z upraw ekologicznych, co dodatkowo podnosi jakość naszych produktów. Dodatek ekologicznych ekstraktów roślinnych do naszych produktów stanowi bogate źródło składników bioaktywnych zawartych w roślinach.

8. BIOAKTYWNE SKŁADNIKI ZAWARTE W EKOLOGICZNYCH EKSTRAKTACH ROŚLINNYCH

Składniki bioaktywne zawarte w ekstraktach roślinnych (m. in. antyoksydanty, sole mineralne, witaminy) są dodatkowym uzupełnieniem naszej diety w składniki obecne w surowcach roślinnych.

9. PRODUKT POLSKI i WŁASNE KNOW HOW

Jesteśmy firmą POLSKĄ, a nasze produkty są opracowane na podstawie własnego KNOW HOW, nie korzystają z żadnej obcej licencji, co jest niewątpliwym ich atutem.

10. BEZ GLUTENU, BEZ LAKTOZY, BEZ CUKRY, BEZ KONSERWANTÓW, BEZ BARWNIKÓW, BEZ GMO

Produkty firmy Living Food dedykowane są każdej grupie konsumentów, zarówno dzieciom od 3-go roku życia, młodzieży, dorosłym i osobom starszym, a także sportowcom i osobom po antybiotykoterapii. Nie zawierają laktozy, cukru, substancji konserwujących, barwników, aromatów i wzmacniaczy smaku. Wszystkie produkty w postaci płynnej są również bezglutenowe. Probiotyki te mogą być spożywane przez diabetyków, osoby z nietolerancją laktozy czy glutenu. Są również odpowiednie dla wegan i wegetarian.

ASORTYMET FIRMY

Asortyment firmy jest bardzo szeroki i cały czas się powiększa. Firma oferuje obecnie ponad 20 produktów z zakresu zarówno profilaktyki, jak i suplementacji probiotycznej. W suplementacji probiotycznej polecamy: Probiotyk JOY DAY, Probiotyk PROBIOSPORT, Probiotyk i Probiołyk JOY DAY KURKUMA, IMBIR, PIEPRZ, Probiołyk i Probiotyczny ekstrakt ziołowy Herbeauty Joy Day Skrzyp & Rdest oraz Probiotyczne ekstrakty roślinne Zioła Jędrzeja. W przypadku profilaktyki probiotycznej polecamy: napoje probiotyczne i koncentraty napojów probiotycznych JOY DAY oraz PROBIOSPORT.

W roku 2020 ukażą się na rynku kolejne NOWOŚCI – nasze nowe produkty, nad którymi aktualnie pracujemy.